• تاریخ : ۱۳ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به نقل از گروه بین الملل خبرنامه خبری پی ان یو به نقل از روزنامه “پاسایر نویه پرسه”، “هولگر مونش”، رئیس اداره فدرال پلیس جنایی  آلمان در نشستی که در هانوفر آلمان با حضور بسیاری سازمان های امنیتی در اروپا و آلمان برگزار شد تاکید کرد که سازمان های امنیتی در اروپا باید از نظر فنی بهبود یافته و بهتر تنظیم و شبکه بندی شوند تا بتوانند با خطر روزافزون ترور مقابله کنند.

به گفته وی پلیس باید در سراسر مرزها کار کند؛ ما همچنان از چنین شرایطی دور هستیم.

مونش همچنین تاکید کرد که باید داده های بیومتریک مانند اثر انگشت در سیستم اطلاعات شنگن که داده های شخصی را در سراسر اروپا مبادله می کند وارد شود و این روند باید به تدریج اجرایی شود.

رئیس اداره فدرال پلیس جنایی آلمان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که اگر ساختارهای داعش در مناطق بحرانی در هم بشکند از این طریق خطر تروریسم در اروپا برطرف نمی شود. شمار تروریست های بالقوه در آلمان همچنان مانند سابق بالا است.

در سراسر آلمان حدود ۷۰۵ عناصر خطر شناسایی شده اند که تعداد آن ها بیش از پنج برابر نسبت به سال ۲۰۱۵ است. این عناصر خطر کسانی هستند که به زعم سازمان های امنیتی هر زمان احتمال انجام حمله تروریستی از طرف آن ها می رود.

در نشست هانوفر آلمان همچنین رئیس پلیس اروپایی (یورو پل) نیز گفت که پاسخ آلمان به تهدیدات تروریسم بهتر از دیگر کشورها است. پلیس اروپا خود را به عنوان پل ارتباطی بین کشورها و یک زمینه ساز برای تبادل اطلاعات بین کشورها می داند.

وزیر داخلی ایالت نیدرزاکسن هم در این نشست تصریح کرد که در سطح اروپایی هنوز اقدامات کمی در این راستا انجام می شود. من این مسئله را ضروری می دانم که درباره یک اف بی آی اروپایی سخن بگوییم.

حدود ۹۵۰ افراط گرای اکثرا جوان تا به حال از آلمان به مناطق بحرانی در عراق و سوریه سفر کرده اند و احتمالا یک شبکه جدید بین المللی را ساخته اند. شمار زیادی از بازگشت کنندگان از مناطق بحرانی البته تحت نظارت قرار گرفته و جرم آن ها در حال بررسی است، اما این پرسش مطرح است که چه اتفاقی می افتد وقتی که این مجرمان بعد از گذشت ۳ یا ۶ سال از زندان ها آزاد شوند.

پایان مطلب/  

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما