• تاریخ : ۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به نقل از گروه بین الملل خبرنامه خبری پی ان یو به نقل از روزنامه “پاسایر نویه پرسه”، جدیدترین نظر سنجی که به سفارش “زد دی اف” آلمان انجام شده است نشان می دهد که حدود دو سوم شهروندان آلمانی از خروجی انتخابات پارلمانی راضی نیستند. بر این اساس تنها ۲۸ درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی از نتیجه نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان رضایت دارند.

نتیجه این نظر سنجی نشان می دهد شهروندن آلمانی تمایل زیادی به تشکیل ائتلاف جامائیکا ( ائتلاف حزب سبز، لیبرال دموکرات ها و احزاب متحد مسیحی) دارند. ۵۹ درصد شهروندان آلمانی تشکیل چنین ائتلافی را خوب ارزیابی می کنند، ۲۲ درصد بد و برای ۱۵ درصد شهروندان هم فرقی نمی کند. ۷۸ درصد شهروندان نیز انتظار تشکیل چنین ائتلافی در کشورشان را دارند.

همچنین این نظر سنجی نشان می دهد که ۶۲ درصد شهروندان آلمانی پیوستن حزب سوسیال دموکرات به اپوزیسیون را مطلوب می دانند و تنها ۲۹ درصد شهروندان با آن مخالفند.

نتیجه این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که رغبت شهرندان به تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ ( اتحادیه احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات ها) بسیار پایین است و تنها حدود یک چهارم شهروندان آلمانی این ائتلاف را بر تشکیل ائتلاف جامائیکا ترجیح می دهند.

احزاب سوسیال دموکرات و متحدمسیحی در انتخابات پارلمانی آلمان شکست تلخی را تجربه کردند.

 بر اساس نتایج رسمی موقتی انتخابات پارلمانی آلمان که روز یکشنبه برگزار شد بعد از شمارش همه آراء ۲۹۹ حوزه احزاب متحد مسیحی آلمان (حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) با ریزش آراء شدید نسبت به دور قبلی انتخابات ۳۳ درصد آراء، حزب سوسیال دموکرات، ۲۰٫۵ درصد آراء و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با کسب ۱۲٫۶ درصد آراء سومین حزب قدرتمند آلمان شد.

به این ترتیب اتحادیه احزاب متحد مسیحی بعد از شمارش آراء همه حوزه‌های اخذ رأی با وجود ریزش آراء قابل توجهی که نسبت به دور قبلی انتخابات پارلمانی داشت قدرتمندین حزب در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۷ شد.

حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با کسب ۱۲٫۶ درصد آراء برای اولین بار به پارلمان آلمان راه یافت.

حزب لیبرال دموکرات آلمان هم بعد از شکست در دور قبلی انتخابات پارلمانی و عبور نکردن از مانع ۵درصدی برای ورود به پارلمان، این بار با کسب ۱۰٫۷ درصد آراء دوباره به پارلمان راه یافت. حزب چپ هم ۹٫۲ درصد آراء و سبزها نیز ۸٫۹ درصد آراء شهروندان را در این دور انتخابات کسب کردند.

مشارکت شهروندان در این دور انتخابات ۷۵ درصد و بالاتر از دور قبلی انتخابات پارلمانی در سال ۲۰۱۳ بود.

پایان مطلب/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما